Jdi na obsah Jdi na menu
 


20 - Soud ( 2 - Velekněžka )

Astrologicky odpovídá této kartě planeta Pluto. Tato nejmenší a nejvzdálenější planeta sluneční soustavy působí většinou skrytě v našem nevědomí. Jeho vliv je však dlouhodobý a nakonec nás donutí ke změně a hluboké transformaci. Děje se tak skrze často velmi bolestné zkušenosti, které nás oprošťují od špatných úsudků, přežilých vztahů, postojů a názorů a vedou nás k moudrosti poznání vlastního já. Pluto v astrologii symbolizuje především transformaci - smrt a znovuzrození - zničení špatných vzorců chování, aby mohly vzniknout nové, autentické. V mytologii je jím Hádes - bůh říše mrtvých, také Plutón, se kterým byl ztotožněn, dárce skrytého bohatství - pokladů, jež jsou ukryty pod zemí - spící v našem nitru.

Všeobecně - dočasná změna a evoluce - mlhavé předtuchy se stávají skutečností - duchovní zážitky a nalezení smyslu - vhled do širších souvislostí a schopnost vynášet správná hodnocení - objevení a rozvoj skrytých schopností - víra v budoucnost - nové začátky. Poznání, vidět z vyšší perspektivy, osvobození od klamů, moudrost, vykoupení, hluboký vhled do duchovních zákonů života.

Vztahy - hluboká jistota, že jste našli toho pravého partnera - být spolu v lásce a klidu - upřímně prožívat vlastní pocity - akceptování slabostí místo jejich posuzování a odmítání.

Povolání - vítaná změna a nový vývoj - schpnost vytušit nadcházející události dřív, než se uskuteční - přesměrování myšlení spolu s vyjasněním souvislostí.

Krátké poselství:  Soud je výzvou nahlédnout do jádra věcí, místo abychom jako obvykle sledovali jen povrch. K tomu musí naše vědomí opustit omezený pohled ze žabí perspektivy a vznést se do vzduchu jako orel.

Obrazek